Forumowa mafia

Mafia powróciła! Nikt nie może spać spokojnie...

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2023-04-22 17:42:54

Wujek Kamil
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-25
Liczba postów: 75
Windows 8.1Firefox 111.0

MAFIA 10 !!!!!!

WITAM!
1.lista uczestników:
AKWIZYTOR
CUKIERNIK     
HAKER
OGRODNIK
PARTNER NA WESELE
PUŁKOWNIK
ROLNIK POSTĘPOWY
SUROGATKA
SZKLARZ
ŻEBRAK


Wyżej wymienieni uczestnicy zostali  podzieleni w drodze losowania  na dwie grupy: MAFIĘ i MIASTO.
   10 osób:
    3  osoby w mafii
    7  osób w mieście

                                REGULAMIN I ZASADY GRY
Spośród MIASTA 5 osób  ma dodatkowe funkcje:
DETEKTYW- po mordzie mafii (i przed pierwszym głosowaniem) wysyła wiadomość do Mistrza Gry z nazwą gracza, którego podejrzewa o przynależność do mafii; dostaje odpowiedź "X należy do mafii/miasta"
KSIĄDZ - przed mordem mafii wysyła Mistrzowi Gry wiadomość z nazwą osoby, za którą tej nocy ,,modli się"; w przypadku gdy wybór mafii i księdza danej nocy pokryje się nikt nie zostaje wyeliminowany (i nie ujawnia się kim była ta wskazana osoba), Ksiądz MOŻE modlić się za siebie i nie może modlić się dwa razy pod rząd za tę samą osobę
ZBAWICIEL - raz w ciągu gry może w dowolnym momencie wskrzesić jedną osobę, którą wyeliminowała mafia podczas mordu; może to zrobić przed i po swojej śmierci; nie może wskrzesić siebie; po wskrzeszeniu nie informuje się kto jest Zbawicielem i wskrzeszona osoba jeśli miała wcześniej funkcję Detektywa lub Księdza to zostaje zwykłym miastowym
SĘDZIA- może jeden raz w ciągu gry podczas głosowania ujawnić się i skorzystać ze swojego prawa podwójnego głosu; jeśli zginie przed wykorzystaniem tej możliwości, wskazuje Mistrzowi Gry (na PW) osobę, która zostanie sędzią na jego miejsce. Jeśli wskazana zostanie osoba z mafii - rola przepada (nie informuje się o tym uczestników gry).
BARMAN- raz w ciągu gry może przed mordem mafii upić wybranego gracza ( pisze PW do Mistrza Gry ) Jeśli upije członka mafii to nikt tej nocy nie ginie w mordzie mafii. Jeśli Barman zginie to wskazuje Mistrzowi Gry osobę, która przejmie jego rolę. Jeśli wskaże członka mafii, rola przepada. Nie informuje się o tym uczestników gry.

Nowa opcja dla MAFII
VA BANQUE
Mafia w pierwszym lub drugim mordzie może jeden raz na całą grę ( nie musi skorzystać z tej opcji ) zagrać va banque i zamordować dwóch graczy. Jeśli Ksiądz pomodli się za jednego z nich, to żaden nie ginie. Jeśli Ksiądz nie trafi z modlitwą , giną dwaj zawodnicy. Jeśli Barman upije członka mafii oczywiście do mordu również nie dochodzi.  Nowa opcja jest szansą dla mafii, by pozbyć się dwóch graczy na raz. Jest to z drugiej strony też potencjalne ułatwienie dla Księdza, bo ma większe szanse, by dobrze się pomodlić, gdy dwie osoby są zagrożone.

Rundy
   Co drugi dzień do  21.30  głosowanie.
   Co drugi dzień do  21.30  mord mafii.
Pierwsze głosowanie PONIEDZIAŁEK do godz. 21.30
Obowiązuje wpisanie minimum 2 postów w każdej rundzie czyli kazdego dnia!!!
Za ich brak prowadzacy wysyła ostrzeżenie. Za brak oddania głosu również jest jedno ostrzeżenie. Przy 3 upomnieniach - następuje wyeliminowanie gracza z dalszej gry. W wyjątkowych okolicznościach przysługuje odwołanie od ostrzeżenia. Rozpatruje je prowadzacy.
III. Uwagi
1)Każdej kolejnej uśmierconej osobie przysługuje prawo do napisania po śmierci JEDNEGO postu (tzw. testamentu), najpóźniej do kolejnego głosowania lub mordu mafii (w zależności w jaki sposób zginęli). Osobom wyeliminowanym z powodu dwóch (lub więcej) ostrzeżeń nie przysługuje testament. Informuje się wtedy czy Gracz należał do mafii czy do miasta, ale nie informuje się czy miał jakąś dodatkową rolę.
2)Jeśli Ksiądz, Detektyw, Zbawiciel, Sędzia, Barman zginą - nie informuje się o tym (po prostu mówi się tylko, że zginął członek miasta).
3) Przy remisie w głosowaniu np. 2 głosy na X, 2 głosy na Y, 1 głos na Z, 1 głos na W - o tym czy odpada X czy Y decydują osoby głosujące na Z i W.Jeśli nadal będzie remis np. 3 głosy na X, 3 głosy na Y - o tym kto zakończy rozgrywkę zadecyduje Mafia.
4) Wysyłanie do innych uczestników gry zrzutów ekranu (tzw. "screenów") ze swoją rolą w grze jest kategorycznie zabronione.
5) Gracze należący do miasta nie mogą kontaktować się ze sobą poza tym forum. Dozwolone są jedynie prywatne wiadomości (PW) na forum pomiędzy żyjącymi graczami.
6) Zaczynamy od dyskusji i głosowania wszystkich mieszkańców (nie od mordu mafii)



.

Na skraju naszego malowniczego kraju blisko pewnej nieczystej rzeki było sobie małe, spokojne miasteczko Małpia Dolina w gminie Kieliszki. Okoliczni mieszkańcy może nie zarabiali kokosów, ale radzili sobie całkiem nieźle. Większość pracowała w piekarni Hot Brot, browarze Mega Full lub rozlewni Dobra Wódka. W zeszłym miesiącu wszystkich zszokowała wiadomość, że Burmistrz podaje się do dymisji. Trzeba było zorganizować przedterminowe wybory. Jedynym, który zgłosił się do  kandydatury był  prezes Zawijas, właściciel okolicznych zakładów. Witał gości chlebem i wódką własnej produkcji. Nie wylewał za kołnież, słynął z lużnego podejścia do życia i specyficznego poczucia humoru. Potrzebował kontrkandydata do wyborów, więc poprosił o kandydowanie swoją narzeczoną Violettę. Nie było znaczenia które z nich wygra. Było pewne, że bez względu na wynik tak jak w związku to ona będzie rządzić. Wydali w ogrodzie przy swojej rezydencji ogromne przyjęcie dla wszystkich mieszkańców miasteczka w ramach kampanii wyborczej. Każdy miał przyjść w przebraniu i wziąć ze sobą dobry humor. Goście przybyli tłumnie, wszak darmowa kiełbasa wyborcza i hektolitry alkoholi na drodze nie leżą. Po trzech , godzinach kelner wwiózł ogromny tort. Wyskoczyła z niego ku radości męskiej części przybyłych hawajska tancerka. W dzwiękach samby przy refrenie wyjęła pistolet i wycelowała prosto w serce prezesa. Strzał był celny. Wszyscy zamarli... oprócz prezesa który zaczął po chwili rechotać. ,, To taki żart na rozbudzenie. Bawimy się do rana’’-powiedział wychylając kieliszek szampana na raz. Żart wbudził mieszane uczucia. Jedni byli zażenowani, inni zaczęli się śmiać, jeszcze inni zaczęli chwalić prezesa za całokształt. Godzinę poźniej gdy wszyscy zaczęli się zajadać pieczonym prosiakiem, wjechało trzech klaunów na hulajnogach. Zgromadzeni przyglądali się z zaciekawieniem. Spodziewali się kolejnego show. Jeden z klaunów wyjął głośnik i puścił muzykę ,, To jest już koniec..” a dwóch pozostałych wyciągnęło karabiny. Jeden z uzbrojonych wycelował w głowę Violetty. Jej twarz pokryła struga krwi. Zapanowało rozbawienie wśród gości. Doceniali kreatywność i dbałość o szczegóły w przedstawieniu. Zaczęli rytmicznie bić brawo. Prezes lekko przerażony zdążył tylko wykrzyczeć : ,,Ja was nie zamawiałem....’’zanim dostał kulę w czoło. Umarł w dźwięku oklasków. Każdy z klaunów się ukłonił i odjechali na hulajnogach w sobie tylko znanym kierunku. Oczy wszystkich były zwrócone gdzie indziej. Kelner krzyknął do kolegi , że może to nie żart. Podeszli do gospodarzy imprezy i krzyknęli z przerażenia. Policja nie znalazła żadnych odcisków palców na miejscu zbrodni. Kilku gości wspomniało, że klauni przybyli w białych rękawiczkach. A jedyne włosy jakie zgubili to czerwone z peruk... Śledztwo trwa . W miasteczku zapanował blady strach. Gdzie jest mafia? Kto chce przejąć kontrolę nad Małpią Doliną? Czy uczciwi mieszkańcy miasteczka odnajdą mafię i zatrzymają tę zbrodniczą machinę? I kto ukradł kilkadziesiąt litrów alkoholu z imprezy? Zapraszam do dyskusji.Zycze powodzenia i milej zabawy!

Wyjatkowo za dzisiejszy dzien nie bedzie zadnych upomnnien. Mimo to zachecam do aktywnosci.
GŁOSOWANIE PONIEDZIAŁEK DO GODZ  21.30.
przesyłamy swoje typy w postaci Prywatnej Wiadomości do mnie (lub na Whatsapp lub Messenger).
Proszę wszystkich graczy o dokładne zapoznanie się z regulaminem, a w razie wszelkich wątpliwości co do zasad gry służę pomocą. 
POWODZENIA i duzo aktywnosci!

Ostatnio edytowany przez Wujek Kamil (2023-04-22 17:43:24)


Mistrz gry

Offline

#2 2023-04-22 19:30:06

Pułkownik
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 25
WindowsChrome 112.0.0.0

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

raz, dwa, trzy, cztery
- maszerują oficery
kto to zrobił, niech się przyzna
wódka dla nas nie pierwszyzna
ale kiedy prezes w grobie
nie popije więcej sobie...
ku Dolinie Małpiej bieży
cały zastęp mych żołnierzy
żadna nora, ni melina
mafii schronu w mieście nie da
prezes Zawijas był mym kolegą
miałem na niego głosować do tego
podejrzanych mamy dziesięć
tak to idzie, mój prezesie:


AKWIZYTOR kity wciska
czy nam zabił prezesiska?
CUKIERNIK piecze zakalce
czy w morderstwie maczał palce?
HAKER hula w internetach
ale dziury ma w skarpetach
OGRODNIK sadzi ogórki
miał z prezesem porachunki?
PARTNER NA WESELE - leser
dobrych trunków to koneser
PUŁKOWNIK to stary wyga
byle komu wódki nie da
ROLNIK pijak POSTĘPOWY
ma w stodole ciągnik nowy
SUROGATKA jak wieść niesie
druga wdowa po prezesie
SZKLARZ co wstawia okna w gminie
często bywa na melinie
ŻEBRAK ciuła każdy grosik
na przyjęcie chciał się wprosić


dziś się rozpoczyna śledztwo
- małpka czeka na zwycięzców
[dblpt]beer[dblpt]

Offline

#3 2023-04-22 20:15:14

Haker
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 19
AndroidChrome 112.0.5615.47

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Witam wszystkich, zaczęło się poetycko oby skończylo zwycięsko i mafia out jak najszybciej żebyśmy ucztowali i burmistrza pomścili.

Offline

#4 2023-04-22 20:26:26

Surogatka
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 14
MacintoshUnknown

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Dzień dobry moi kochani, jubileuszowe spotkanie po tak długim czasie, stęskniłam się bardzo.


Jaki piękny wiersz, wzbudza wzruszenie  [dblpt]cry[dblpt]

Offline

#5 2023-04-22 23:24:53

Akwizytor
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 16
MacintoshSafari 604.1

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Dobry wieczór wszystkim.
Z poezją i pieśnią na ustach pokonamy mafię i wyniesiemy na tarczy. Mieszkańcy Suchej Psiny sobie poradzili w lutym, damy radę i my! Najważniejsza jest współpraca i niedawanie bezpodstawnie kredytów zaufania.

Offline

#6 2023-04-23 09:55:48

Żebrak
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 3
AndroidChrome 102.0.5005.125

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Dzień dobry wszystkim dziś pod kościołem będę żebrał także proszę o datki , można kartą bądź przelewem, bo jak wiecie nie przelewa sie, a główny mój darczyńca nie żyje.

Offline

#7 2023-04-23 14:12:31

Wujek Kamil
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-25
Liczba postów: 75
AndroidChrome 110.0.0.0

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Z okazji 10tej edycji wprowadzam jednorazowy bonus. Kto dzisiaj ( tylko dzisiaj) doda jako pierwszy dziesiątego posta, bedzie mieć immunitet w jutrzejszym głosowaniu.
Następna taka okazja za kilka lat, także zachęcam do dyskusji.

Wiadomość dodana po 15 min 25 s:
Gracz który doda 10 postów jako pierwszy otrzyma immunitet


Mistrz gry

Offline

#8 2023-04-23 15:07:02

Partner na wesele
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 26
MacintoshSafari 604.1

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Czesc wszystkim! Widze ze łakomy kąsek rzucil prowadzący warto o niego powalczyc bo mysle ze miastowym moze sie przydac. Oby nie trafil w rece mafi. ja mam dzisiaj balange poprawinowa, nastepna taka okazja dopiero w kolejny weekend  [dblpt]D

Offline

#9 2023-04-23 17:14:26

Akwizytor
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 16
MacintoshSafari 604.1

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Miłej niedzieli  [dblpt])
Jak tu cicho i spokojnie.
Nawet nikt nie zaprasza na schabowego [dblpt]D
Myślę, że ten kuszący bonus nie trafi w niczyje ręce.
Dziesięć postów nikt dziś nie naskrobie.
Jutro promocja się przeterminuje.
U mnie też promocja.
Przypominam, że przy zakupie pięciu garnków, wałek do ciasta gratis.
Nie tylko jutro. Akcja do wyczerpania zapasów.

Offline

#10 2023-04-23 18:47:39

Haker
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 19
AndroidChrome 112.0.5615.47

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Kuszący kąsek rzucił nam wujek ale dziś zbyt piękna niedziela aby się połasić...

Wiadomość dodana po 30 min 35 s:
I może się skusze dzień męczący ale może być się jednak skusić.. Nikt nie podejmuje rękawicy

Offline

#11 2023-04-23 19:29:28

Żebrak
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 3
AndroidChrome 102.0.5005.125

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Kiedyś służyłem i wiem że rozkazy wykonuje sie beż pytań , no ale to było kiedyś więc żądam pytanie kto zabił tego no o czym to ja mówiłem. Kochani piszcie co sądzicie typy jakieś macie ja pewny jestem ze dziś napijecie sie bo pod kościołem hajsu nazbieralo sie , lubię to bezstresowe zycie

Offline

#12 2023-04-23 20:50:29

Surogatka
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 14
MacintoshUnknown

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Ja to właśnie poród miałam i już jestem, ale widzę ze nic ciekawego się nie dzieje, może jakieś typy na kogo to by zagłosować?

Może jednak uda się komuś zdobyć immunitet, ja to bym chciala ale czasu nie mam aby do miasta zajrzeć, muszę Jeszcze kilka dni w szpitalu zostać. Może ktoś by odwiedził jakiegoś kebaba przyniósł, 9 miesięcy tego cuda nie jadłam  [dblpt]cry[dblpt]

Offline

#13 2023-04-23 21:08:32

Pułkownik
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 25
AndroidChrome 112.0.0.0

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Witam wszystkich przy niedzieli
Dziś mieszkańcy oniemieli
Fajny bonus się zmarnuje
Nikt wyrzutów tu nie czuje
Może ktoś zna wyliczankę?
Głosowanie - cydru w szklankę
Chętnie podejmę współpracę
Za sprawdzenie drinkiem płacę
Pora barć się do roboty
Zamiast ganiać jak te koty  [sred])

Offline

#14 2023-04-23 21:22:48

Rolnik postępowy
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 13
AndroidChrome 103.0.5060.71

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Witam wszystkich ?  Czy ma ktoś jakieś informacje, jakieś podejrzenia ??? Widzę, że mało kto dzieli się  swoimi spostrzeżeniami...

Offline

#15 2023-04-23 22:09:21

Partner na wesele
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 26
MacintoshSafari 604.1

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Faktycznie male zainteresowanie wzbudzila taka okazyjna oferta immunitetu ktory jest na wage zlota, a niektorzy nawet nie wiedza ze byla taka okazja bo nie zawitali na forum…

Offline

#16 2023-04-23 23:09:00

Akwizytor
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 16
MacintoshSafari 604.1

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Jak dają to trzeba brać.
Jeszcze dobre 50 minut zostało.
Może ktoś coś…
Nie każdy zdążył się raz odezwać.
A jutro głosowanie.

Offline

#17 2023-04-23 23:30:44

Pułkownik
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 25
AndroidChrome 112.0.0.0

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Miasto to same fachury
I głosować będą z góry
Posty pisać - nadaremno
Jak głosować można w ciemno
Ktoś tu wodę nieźle mąci
Dobry trunek myszką trąci

Offline

#18 2023-04-24 09:18:29

Haker
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 19
AndroidChrome 112.0.5615.47

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Pułkowniku jak na wojskowego przystało nie śmiem sie buntować i będę twoje plany realizować!
Rymy może dość proste ale przestanie ostre.

Wiadomość dodana po 27 min 47 s:
*przesłanie

Offline

#19 2023-04-24 10:16:27

Wujek Kamil
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-25
Liczba postów: 75
AndroidChrome 110.0.0.0

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Witam witam i o zdrowie pytam.
Niestety nikomu nie udało się zdobyć bonusu, jakim był immunitet do wykorzystania w dzisiejszym głosowaniu.
W związku z tym że jest to edycja jubileuszowa, ustanowiono że wczorajsza niedziela jest odpustowa. Nikt nie otrzymuje upomnień za brak postów.
Ale dziś jest poniedziałek i nie ma już takich przywilejów.
Dlatego dzisiaj każdy obowiązkowo po dwa posty minimum, inaczej posypią się upomnienia.
Dziękuję, życzę wszystkim miłego poniedziałku i zachęcam do aktywności.


Mistrz gry

Offline

#20 2023-04-24 10:17:53

Szklarz
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 8
MacintoshUnknown

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Witam i o zdrowie pytam [dblpt]mario[dblpt] 
Jakieś kółko poetyckie nam się tu tworzy.

Love krowe pisał Byk,
Burmistrz umarł…
Miasto w ryk  [dblpt]cry[dblpt]
Mafia chyba trochę mąci,
może tam Złotousty rządzi?
Trudno będzie zagłosować
By mafie wyeliminować.

Cicho wszędzie głucho wszędzie,
Co to będzie, co to będzie ?

Chyba rymowanki sobie daruje i do żadnej grupy się nie przypisuje…

Ostatnio edytowany przez Szklarz (2023-04-24 10:19:03)

Offline

#21 2023-04-24 10:38:06

Rolnik postępowy
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 13
AndroidChrome 103.0.5060.71

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Witam wszystkich w ten jakże piękny i pracowity poniedziałek [dblpt])

Offline

#22 2023-04-24 11:56:05

Ogrodnik
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-22
Liczba postów: 16
AndroidChrome 112.0.0.0

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Witam wszystkich mieszkańców. Cały weekend przy kwiatkach zleciał i od dziś już można je podziwiać lecz nie zrywać .????????️?

Offline

#23 2023-04-24 11:56:25

Haker
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 19
AndroidChrome 112.0.5615.135

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Wszystko podane na tacy, więc bierzmy się do pracy.

Offline

#24 2023-04-24 12:05:47

Ogrodnik
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-22
Liczba postów: 16
AndroidChrome 112.0.0.0

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Wiadomość dla mafii: sadzonki przylaszczek i rododendronów już gotowe byście mafiozi mogli je wąchać - ale od dołu [dblpt])

Offline

#25 2023-04-24 12:37:07

Partner na wesele
Użytkownik
Dołączył: 2023-04-21
Liczba postów: 26
MacintoshSafari 604.1

Odp: MAFIA 10 !!!!!!

Sporo tu rymowanek wiec i ja cos dodam od siebie… dzis na kacu dzionek mija - mafia to przebiegła żmija  [dblpt]P
no i tego… co ja tam chcialem powiedziec faktycznie przygladajmy sie wypowiedziom moze niektore niosa ukryty przekaz. A czasu malo zostalo mafia juz pewnie zaciera rece. Nie pozwolmy im wyeliminowac miastowego.

Ostatnio edytowany przez Partner na wesele (2023-04-24 12:37:46)

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
urodzenipokerzysci - zro72903 - surmenia - dredu - dzialsee