Forumowa mafia

Mafia powróciła! Nikt nie może spać spokojnie...

Nie jesteś zalogowany na forum.

#101 2022-04-14 13:22:54

Influencerka
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-07
Liczba postów: 11
MacintoshUnknown

Odp: Gra w Mafię

Serdecznie dziękuje zbawicielu. Już widziałam światełko w tunelu ale okazało się ze to lekarz xd  Mafio, tak szybko się mnie nie pozbędziesz [dblpt]D 
Pielęgniarko czuj się zagrożona!


Gracz

Offline

#102 2022-04-14 13:23:21

Palacz kotłowy
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-08
Liczba postów: 11
MacintoshSafari 604.1

Odp: Gra w Mafię

Ej Mieszkańcy! Świetujecie?
Razem z Trenerką już szkolimy robaka, choć kotły trochę inne - ale też zajefajnie
PS.
Na kotłowni zostawiłem na pamiątkę mieszkańcom ,,troszkę,, dynamitu - jak ktoś chce się rozerwać - to śmiałooooo  [dblpt]lol[dblpt]

Ostatnio edytowany przez Palacz kotłowy (2022-04-14 13:24:41)


Gracz

Offline

#103 2022-04-14 13:47:01

Pielęgniarka
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-06
Liczba postów: 12
AndroidChrome 100.0.4896.79

Odp: Gra w Mafię

Ja to widzę aby negatywne nastawienie do mnie, jak się o coś pytalam to nawet nikt nie raczył wejść w dyskuje ze mną przez cały czas...


Gracz

Offline

#104 2022-04-14 14:41:44

Piłkarz
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-07
Liczba postów: 22
AndroidChrome 98.0.4758.87

Odp: Gra w Mafię

Ależ dziś upał w tym miasteczku. A pić się chce...
Chyba wieczorem fajrant?
kopakabana.jpg


Gracz

Offline

#105 2022-04-14 14:59:50

Pielęgniarka
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-06
Liczba postów: 12
AndroidChrome 100.0.4896.79

Odp: Gra w Mafię

No i kolejna olewka..


Gracz

Offline

#106 2022-04-14 16:30:44

Piłkarz
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-07
Liczba postów: 22
AndroidChrome 98.0.4758.87

Odp: Gra w Mafię

To kogo podejrzewa nasza służba zdrowia i czy na siebie będzie głosowała w dobrej wierze?


Gracz

Offline

#107 2022-04-14 17:16:51

Pielęgniarka
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-06
Liczba postów: 12
AndroidChrome 100.0.4896.79

Odp: Gra w Mafię

Z tej olewki na Ciebie.


Gracz

Offline

#108 2022-04-14 18:36:43

Piosenkarka
Gość
WindowsFirefox 96.0

Odp: Gra w Mafię

Dobry wieczór Szanownemu Państwu,
ja dziś od rana do poźnej nocy koncertuję, dlatego mało się udzielam,
aczkolwiek chciałabym wszystkich pozdrowić serdecznie, życzyć Wesołych Świąt w naszym mieście
przy jajkach i cieście.

#109 2022-04-14 19:05:33

Piłkarz
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-07
Liczba postów: 22
AndroidChrome 98.0.4758.87

Odp: Gra w Mafię

Pielęgniarka napisał/a:

Z tej olewki na Ciebie.

Wspaniały argument, poświęciłem swój czas,siły i tak mi dziękują... Nie ma co liczyć na państwową służbę zdrowia,smutne.


Gracz

Offline

#110 2022-04-14 19:29:06

Piosenkarka
Gość
WindowsFirefox 96.0

Odp: Gra w Mafię

Może jestem za podejrzliwa, ale podejrzewam przekręt...

#111 2022-04-14 19:37:58

Miss President
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-05
Liczba postów: 55
WindowsFirefox 96.0

Odp: Gra w Mafię

Wyniki głosowania:
Pielęgniarka- 3 głosy (od: Astronauta, Influencerka, Piłkarz )
Influencerka- 1 głos ( od Piosenkarka )
Piłkarz-1 głos (od: Pielęgniarka)



Pielęgniarka była członkiem MAFII. Dziękujemy jej za grę. Przysługuje jej  napisanie wszystkiego co tylko chce, bo właśnie kończymy grę z wygraną Miasta. Każdy z 10 Graczy jest zaproszony do wypowiedzi o wrażeniach z gry lub ogólnie może się przedstawić i jeszcze raz przywitać.


Grę wygrało Miasto w składzie:

Astronauta
Influencerka
Piłkarz
Piosenkarka


Później dodam moje skromne podsumowanie gry.

Wiadomość dodana po 17 h 15 min 10 s:
PODSUMOWANIE

Piątek Dzień pierwszy
     Po południu odbyło się losowanie, podczas którego niechlubny zaszczyt bycia w mafii przypadł Palaczowi kotłowemu, Pielęgniarce i Trenerce owadów[dblpt]cool[dblpt]. Influencerka została detektywem, Drwal księdzem, Piłkarz Zbawicielem, a Astronauta Sędzią. Ponadto szeregi Miasta zasiliła Piosenkarka, Prostytutka i Strażak.  Gra zaczęła się spokojnie. Mieszkańcy się przywitali i opowiadali jak to rozpaczają po śmierci Burmistrza. Niby nic się nie dzieje, a jednak. Influencerka sprawdza Trenerkę owadów.


Sobota Dzień drugi
     Piosenkarka przed śniadaniem oskarża Prostytutkę o śmierć Burmistrza. Prostytutka nie pozostaje jej dłużna. Wczuwa się w swoją rolę aż za bardzo i operuje specyficznym stylem wypowiedzi. Padają też wulgaryzymy. Obie przyznają się do bliższych kontaktów z Burmistrzem. Ponadto Influencerka mile go wspomina i i wyjaśnia jak jego śmierć pokrzyżowała jej karierę. Prostytutka postanowiła zgodnie z niepisanym regulaminem wypowiedać się bardziej dyplomatycznie, lecz nie mogła się wykazać, gdyż odpadła w wieczornym głosowaniu. Przed głosowaniem Influencerka oskarżyła Trenerkę owadów, jednak nikt za bardzo nie poszedł tym tropem. Drwal natomiast oskarżył Influencerkę. Mafia wyczuła konflikty i postanowiła kompletnie rozdzielić swoje głosy tam gdzie padały oskarżenia. Prostytutka odpadła po części za swój ostry język. Jednak miała swoich zwolenników. Ksiądz pomodlił się za nią jeszcze przed głosowaniem i zniknął z zasięgu , więc myślałam, że opóźni się ogłoszenie o mordzie mafii. Jednak przed 21:00 zmienił na modlitwę w  intencji Trenerki owadów. Mafia wyeliminowała Strażaka. Piłkarz po mordzie mafii podał swoje typy na podtawie interpretacji głosowania i wymienił celnie trzy duety, gdzie w każdym była jedna osoba z mafii. Zaatakował Palacza w sprawie głosowania na Prostytutkę, lecz Trenerka owadów szybko zripostowała, że on zrobił to samo.

Niedziela Dzień Trzeci
     Influencerka sprawdza rano Pielęgniarkę i pyta przy okazji czy jak będzie z miasta to może do niej wysłać wiadomość prywatną. Może miała wątpliwości co do Pielęgniarki a może chciała nawiązać z  nią współpracę. A tu dowiaduje się, że to druga osoba z mafii. Jak to rozegrać?m Komu zaufać? Jak przetrwać, dzieląc się swoją wiedzą. Postanowiła wszystko przemyśleć . Tymczasem Astronauta kieruje podejrzenia na Pielęgniarkę, na którą zagłosował też dzień wcześniej. Mafia mogła pomyśleć, że jest detektywem. Pozory jednak mylą. Na pewno nie miał wówczas tej wiedzy od detektywa, gdyż detektyw przed pierwszym głosowaniem sprawdził Trenerkę owadów. Widocznie intuicja sprawiła, że konsekwetnie do końca obsgtawiał Pielęgniarkę. Może taką obrał taktykę? Może z kosmosu widać więcej?  Mogę tylko zapewnić, że od nikogo takiej informacji nie dostał na tamtym etapie gry. Palacz kotłowy zasugerował, że może Piłkarz miał coś wspólnego z wyeliminowaniem Strażaka, gdyż ten na niego głosował. Strażak się pożegnał a Piosenkarka mu zaśpiewała na pożegnanie.

Poniedziałek Dzień czwarty
     Astronauta oskarża w dalszym ciągu Pielęgniarkę. Wyraża zdziwienie, że każdy siedzi cicho nawet Influencerka. Wspomina, że wieczorem może nastąpić rzeź niewiniątek. Pielęgniarka odpiera atak. Piłkarz wyraża ubolewanie nad milczeniem mieszkańców i stwierdza, że zasugeruje się wieczorem w takim razie jedynie wynikami pierwszego głosowania. Trenerka owadów pyta Astronautę o stwierdzenie o rzezi niewiniątek i również radzi, by przeanalizować pierwsze głosowanie i wyciągnąć wnioski. Piosenkarka oskarża Palacza kotłowego o spalenie Burmistrza w kotłowni. Trenerka ją atakuje i oskarża o manipulację. To sprawia, że Piosenkarka postanawia zagłosować jednak na Trenerkę. Pielęgniarka informuje, że konsekwentnie podejrzewa Piosenkarkę. Palacz kotłowy również ma powód, by oddać głos na artystkę, gdyż go oskarżyła zanim przerzuciła się na Trenerkę owadów. Mafia czuła, że część miastowych zagłosuje na Piosenkarkę i mogą śmiało się podpiąć. I tak prawie by było, gdyż Drwal i Piłkarz wstępnie to zrobili. 18:32 niecała godzina do końca GŁOSOWANIA. Influencerka się pojawia. Prosi o zaufanie i oddanie głosu na Trenerkę Owadów. Piłkarz się waha, jednak stwierdza, że warto zaufać, a jeśli Influencerka by kłamała to po głosowaniu będzie spalona w oczach mieszkańców. Drwal również w ostatniej chwili pod wpływem newsa od Influencerki zmienia głos na Trenerkę owadów. Nie wiem czy mafia nawet to zauważyła przed 19:30, bo oddali już wspólnie głosy na Piosenkarkę. Palacz  kotłowy kilka minut przed godziną zero poddaje pod wątpliwość hasło ,,hej, zaufaj mi!’ [dblpt]P ’. Z jednej strony dobre zagranie, bo takie newsy w ostatniej chwili mogłyby oznaczać przekręt, ale z drugiej strony trochę się tym pogrążył, bo Influencerka zaczęła go podejrzewać. Trenerka owadów odpada w głosowaniu. Z miastowych tylko Astronauta nie oddał na nią głosu. Powód banalny: oddał głos około 14;00 przed pracą i nie miał czasu zaglądać na forum. Ksiądz zrobił to co każdy zapewne zrobiłby na jego miejscu. Pomodlił się za Influencerkę, która mogła być detektywem, a na pewno była narażona na zemstę ze strony mafii. Mafia oczywiście to przewidziała, więc by nie zmarnować naboju  wybór padł na Drwala ( czyli Księdza ). Influencerka natychmiast po mordzie mafii sprawdza Palacza kotłowego. I tu praktycznie gra się kończy dla mnie przynajmniej , bo losy zostały przesądzone. Kto lubi oglądać film, znając zakończenie? Mafia o niczym nie wie, a Influencerka wysyła wiadomości prywatne do wszystkich miastowych z informacją o dwóch pozostałych mafiozach. Piłkarz w poście nr 65 wrzuca zdjęcie, które w pełni oddaje aktualną sytuację. Może jeszcze nie do końca świadomie, ale pokazał świętujących bohaterów oraz smutną Pielęgniarkę (Halinka Kiepska) i Palacza kotłowego (epizod zawodowy Ferdka).

Wtorek Dzień piąty
     W miasteczku cisza. Przez cały dzień nikt się nie wyhyla nawet z pomysłami kulinarnymi na wspólne ognisko. Po południu padają gorzkie słowa w Testamencie Trenerki owadów. Ma rację. Brakowało rozmów, dyskusji. Aktywni zawodnicy nie mieli czym się wykazać, bo nie mogą mówić sami do siebie. Drwal dziękuje za grę. Liczy na przywrócenie przez Zbawiciela. Mieszkańcy świętują sukces lub opijają porażkę.

Środa Dzień szósty
     Piosenkarka przynosi obierki na bimber. Dzięki Piłkarzowi poznałam alkohol na,,I’’  (piwo IPA) i na ,,O’’ okowita.  To trochę suchych faktów, ale czekam na degustację [dblpt]beer[dblpt] . Nauka przez zabawę zawsze lepiej wchodzi. Piłkarz w poście nr 77 doprecyzowuje zdjęcia mafiozów. Gra ukazuje nam jak uniwersalnym serialem jest ŚWK. Piosenkarka stwierdza, że zagłosuje na Piłkarza, bo tak mówi jej intuicja. Influencerka namawia na głosowanie na Palacza kotłowego. Piosenkarka zmienia zdanie pod pewnym warunkiem. Piłkarz obiecuje gola i stawiennictwo na koncercie. Wszyscy miastowi ( oprócz Astronauty trzymającego sie głosu na Pielęgniarkę, tak oddał go przed pracą ok.14;00) i Pielęgniarka z mafii zagłosowali na Palacza kotłowego. Księdza już nie było. Mafia wyeliminowała Influencerkę. Tylko na chwilę, gdyż wieczorem Zbawiciel przywrócił ją do gry. Pielęgniarka zarzuca brak współpracy i czuje się pominięta, bo nikt jej nie informuje o niczym w wiadomościach prywatnych. Problem w tym, że od poniedziałku wszyscy wiedzą, że jest mafii dzięki wiadomościom prywatnym od Influencerki. Skracam o jeden dzień kolejną rundę, gdyż była to tylko formalność.

Czwartek Dzień siódmy
     Influencerka informuje Pielęgniarkę, że powinna czuć się zagrożona. Pielęgniarka narzeka na negatywne nastawienie do niej. Piosenkarka jest bardzo zapracowana ( Doppeldienst od 6:00 do 22;00 ) jednak w międzyczasie zaczyna podejrzewać przekręt, że Influencerka wystawiła swoich i jest w mafii. Może za dużo teorii spiskowych? Może wydało jej się mało prawdopodobne, że jako detektyw za każdym razem ustrzeliła członka mafii. Nie ma czasu jednak się tym z innymi podzielić. Oddaje jednak głos na Influencerkę. Nie zmienia to zakończenia gry. Pielęgniarka jako ostatni członek mafii zostaje wyeliminowana.



       Zagraliśmy w 10 osób. Znam Was dobrze wszystkich. Część z Was się zna między sobą. Część nie. Tylko trzech graczy grało w tę grę wczęśniej. Było 7 Świeżaków. Nie spodziewałam się więc analiz pokroju Sherlocka Holmesa. I ich nie było. Też grając pierwszy raz w tę grę nie miałam pojęcia co pisać i jak analizować. To przychodzi z czasem. Do mafii wylosowałam dwóch nieco doświadczonych graczy i nowicjusza. Akurat się wszyscy znali i z przyjemnością razem knuli.  Nie pamiętam edycji, w której detektyw w trzech pierwszych sprawdzeniach odnalazłby mafię. Gratuluję intuicji. W tej sytuacji nawet sycylijska mafia byłaby bez szans. O ile Palacz kotłowy naraził się detektywowi to dwa wcześniejsze sprawdzenia nie byłyby takie oczywiste. Trenerka mafii grała bardzo odważnie. Starała się robić analizy. Nie bała się kontrowersyjnych dyskusji. Myślę, że większość mieszkańców, by jej nie podejrzewała. Została jednak sprawdzona w pierwszej godzinie gry. Może to ta intrygująca nazwa zawodu miała na to wpływ. To wie jedynie detektyw. Pielęgniarka starała się nie rzucać za bardzo w oczy. Była nieco zdystansowana. W końcu wiadomo jak kończą zazwyczaj ci, co wychodzą przed szereg. Palacz kotłowy pojawiał się i znikał dodając zabawne lub zaczepne komentarze. Gdyby zagłosował na Trenerkę owadów ( bo nie było wyjścia) i się nie wyhylił Influencerce, mógłby wodzić za nos mieszkańców nawet do końca gry. Było mało dyskusji. Spora część graczy wyrabiała normę postów w ostatniej godzinie:D Wiem, że część z Was nie miała za bardzo czasu, część nie miała weny, ale pomyślcie o ile ciekawsza byłaby ta edycja, gdyby każdy poświęcił trzy razy dziennie po 5 minut i coś napisał. W dwie minuty można było przeczytać nowe posty, nadrabiając zaległości:D Jeden z graczy uprzedzał mnie, że nie będzie miał czasu zaangażować się odpowiednio w grę. Powiedziałam, że to nic:D Chciałam, żeby nas było 10. Myślę, że dał z siebie i tak dużo [dblpt]D Moim zdaniem najlepiej grali Piłkarz i Trenerka owadów. Influencerka ( mimo dodawania newsów w ostatniej chwili) dobrze to rozegrała. Nie ujawniła się za wcześnie i nie dzieliła całą wiedzą, gdyż głosy mogłyby się rozbić na więcej niż jednego mafioza i przy okazji mógłby też niechcący odpaść ktoś z miasta. A jak już poinformowała o dwóch ostatnich członkach mafii to wskazywała na kogo głosować danego dnia.

       Na początku gry większość osób nie wie co pisać. Oprócz mafii nikt nie wie kto jest kim. No i detektyw zna przynależność jednego gracza. Jeśli odkryje miastowego, może do niego napisać i założyć z nim antymafię. Pamiętajcie, że może do Was napisać z taką wersją członek mafii. Także trzeba być nieco czujnym. Zasada ograniczonego zaufania najlepsza. Gorzej dla mafii jeśli któryś z nich poda się za detektywa i napisze że kogoś sprawdził i mu ufa, pisząc przypadkiem do prawdziwego detektywa. Nie bójcie się kłamać w grze i nie myślcie, że po grze ktoś będzie miał Wam to za złe. Na tym polega po części ta gra. Na początku nie mając żadnej wiedzy, można kogoś zaczepić np. sugerując się wykonywaną przez niego pracą lub wymyśleć jakąś historyjkę. I wtedy obserwować reakcję. Musi być akcja, by nastąpiła reakcja. Podobno winny gęsto się tłumaczy. Niewinny też musi. Przyda się analiza psychologiczna i obserwacja relacji między innymi uczestnikami. Często mafia prowokuje konflikt. Czasem jednak czeka aż sam powstanie wśród miastowych. Jeśli nie jesteście dobrymi obserwatorami to po pierwszym głosowaniu możecie przeanalizować wyniki. Tutaj mafia rozdzieliła głosy wykorzystując już instniejące drobne i grube spory. Każda gra jest inna . Strategii są dziesiątki. Ważne, by pamiętać, że to tylko gra i zawsze można liczyć na rewanż.
       
      Mam nadzieję, że zagramy ponownie w maju i przynajmniej kilkoro z Was będzie zainteresowanych. Zaproście jeśli macie ochotę swoich znajomych do gry. Możemy grać nawet w 20 osób. Wtedy byłoby 5 mafiozów . Ważne, by było nas conamniej 10. Im więcej, tym lepiej.
Dziękuję wszystkim za grę . Życzę WESOŁYCH ŚWIĄT [dblpt]heart[dblpt] !
c0f5898529f1e773gen.jpg


Prowadząca

Offline

#112 2022-04-15 21:04:02

Piłkarz
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-07
Liczba postów: 22
AndroidChrome 98.0.4758.87

Odp: Gra w Mafię

Dzięki za grę dla wszystkich postaci.
Miss się postarała w swoim reportażu z życia miasteczka, kapitalna lektura  [dblpt]applause[dblpt]
W ciągu zaledwie 7 dni mieliśmy wiele ciekawych przygód i konserwacji. Różnie mogłoby się ułożyć,gdyby Influencerka nie "rozwaliła systemu" swoja strategią i celnymi sprawdzeniami. Jeszcze nie spotkałem w swojej karierze tak skutecznego detektywa. Także duże piwo IPA od miasta się należy. Chciałem pochwalić Trenerkę i Influencerkę za grę, Prowadzącą za pomysł spotkania po latach, poświęcenie, moderację forum i podkręcanie aktywności oraz wszystkich mieszkańców za fajne poczucie humoru. Trenowanie much elektryczną packą, masaż prostaty burmistrza, podkładanie do pieca i wiele innych kwiatków się pojawiło... Była dobra okazja do promocji scen z ŚwK. Żadna mafia nie miałaby łatwo z takim detektywem, robili co mogli.
A teraz lecę już na boisko,bo gole same się nie strzelą... Wesołych świąt i być może do zobaczenia...


Gracz

Offline

#113 2022-04-15 22:31:27

Strażak
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-07
Liczba postów: 4
AndroidChrome 100.0.4896.88

Odp: Gra w Mafię

Także dziękuję wszystkim graczom za grę [dblpt]D , niestety odpadłem w pierwszej rundzie ale taki los strażaka mój konar zapłonął i musiałem szukać odpowiednich środków by móc ugasić ten płomień. Wcześniej nie miałem okazji grać w mafię, mega fajne doświadczenie, spoko przygoda. Miło by było jeszcze zagrać. Dla prowadzącej bardzo duży szacunek za poświęcenie i włożony czas w grę Miss jesteś najlepsza  [dblpt]piwo[dblpt] A teraz pozdrawiam cieplutko i pędzę gasić pożar u palacza bo się napił  i kotłownia płonie.  [dblpt]piwo[dblpt]

Ostatnio edytowany przez Strażak (2022-04-15 22:36:29)


Gracz

Offline

#114 2022-04-18 00:29:25

Trenerka owadów
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-06
Liczba postów: 11
MacintoshSafari 604.1

Odp: Gra w Mafię

Witam! Mam nadzieje ze nastepnym razem bedziecie zdecydowanie wiecej sie udzielac gra bedzie ciekawsza a wtedy bede mogla Wami krecic na prawo i lewo [dblpt]D heh albo Wy mnie wkrecicie okaze sie ?? podstawa to aktywni uczestnicy na takich licze! Bez wykretow i tlumacZenia sie [sred])


Gracz

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka