Forumowa mafia

Mafia powróciła! Nikt nie może spać spokojnie...

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2022-05-14 20:16:23

Miss President
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-05
Liczba postów: 55
MacintoshSafari 604.1

Forumowa mafia 2

I. Lista uczestników:


Kamerdyner
Kominiarz
Kulturysta
Łowca motyli 

Płaczka na ślubach

Superzbieracz
Tanatopraktor
Trener personalny
Zakonnica
Złodziej

Wyżej wymienieni uczestnicy zostali  podzieleni w drodze losowania  na dwie grupy: MAFIĘ i MIASTO

10  osób :
3 osoby w mafii
 7 osób w mieście


 .  Spośród MIASTA cztery osoby mają dodatkowe funkcje:
Detektyw - po mordzie mafii (i przed pierwszym głosowaniem) wysyła wiadomość do Mistrza Gry z nazwą gracza, którego podejrzewa o przynależność do mafii; dostaje odpowiedź "X należy do mafii/miasta"
Ksiądz - przed mordem mafii wysyła Mistrzowi Gry wiadomość z nazwą osoby, za którą tej nocy ,,modli się"; w przypadku gdy wybór mafii i księdza danej nocy pokryje się nikt nie zostaje wyeliminowany (i nie ujawnia się kim była ta wskazana osoba), Ksiądz MOŻE modlić się za siebie i nie może modlić się dwa razy pod rząd za tę samą osobę
Zbawiciel - raz w ciągu gry może w dowolnym momencie wskrzesić jedną osobę, którą wyeliminowała mafia podczas mordu; może to zrobić przed i po swojej śmierci; nie może wskrzesić siebie; po wskrzeszeniu nie informuje się kto jest Zbawicielem i wskrzeszona osoba jeśli miała wcześniej funkcję Detektywa lub Księdza to zostaje zwykłym miastowym
Sędzia - może jeden raz w ciągu gry podczas głosowania ujawnić się i skorzystać ze swojego prawa podwójnego głosu; jeśli zginie przed wykorzystaniem tej możliwości, wskazuje Mistrzowi Gry (na PW) osobę, która zostanie sędzią na jego miejsce. Jeśli wskazana zostanie osoba z mafii - rola przepada (nie informuje się o tym uczestników gry).


II. Rundy
Co drugi dzień do  19:30- głosowanie
Co drugi dzień do 19:30- mord mafii

Pierwsze głosowanie jutro do 19:30


Obowiązuje wpisanie minimum 2 postów w każdej rundzie , na początku do pierwszego głosowania , póżniej pomiędzy  głosowaniem a mordem mafii i pomiędzy mordem a głosowaniem. Za ich brak Mistrz Gry wysyła ostrzeżenie. Za brak oddania głosu również jest jedno ostrzeżenie. Przy dwóch - następuje wyeliminowanie gracza z dalszej gry. W wyjątkowych okolicznościach przysługuje odwołanie od ostrzeżenia. Rozpatruje je Mistrz Gry.

III. Uwagi

1) Każdej kolejnej uśmierconej osobie przysługuje prawo do napisania po śmierci JEDNEGO postu (tzw. testamentu), najpóźniej do kolejnego głosowania lub mordu mafii (w zależności w jaki sposób zginęli). Osobom wyeliminowanym z powodu dwóch (lub więcej) ostrzeżeń nie przysługuje testament.
2) Jeśli Ksiądz, Detektyw, Zbawiciel, Sędzia zginą - nie informuje się o tym (po prostu mówi się tylko, że zginął członek miasta).
3) Przy remisie w głosowaniu np. 2 głosy na X, 2 głosy na Y, 1 głos na Z, 1 głos na W - o tym czy odpada X czy Y decydują osoby głosujące na Z i W.
Jeśli nadal będzie remis np. 3 głosy na X, 3 głosy na Y - o tym kto zakończy rozgrywkę zadecyduje ilość postów ( osoba aktywniejsza zostaje). Jeśli te osoby bedą miały taką samą liczbę postów to o tym kto odpada zdecyduje Mafia.
4) Wysyłanie do innych uczestników gry zrzutów ekranu (tzw. "screenów") ze swoją rolą w grze jest kategorycznie zabronione. 
5) Gracze należący do miasta nie mogą kontaktować się ze sobą poza tym forum. Dozwolone są jedynie prywatne wiadomości (PW) na forum pomiędzy żyjącymi graczami.
6) Zaczynamy od dyskusji i głosowania wszystkich mieszkańców (nie od mordu Mafii).

Miasteczko położone gdzieś w spokojnym zakątku Polski żyło swoim życiem. Nic się tam nie działo, wszyscy się znali, wszyscy razem pili i wszyscy byli dla siebie mili. Panowała wszechobecna, sielska atmosfera, wśród której szczęśliwie dorastały dzieci, starzeli się emeryci. W mieście tym od 8 lat nie była potrzebna nawet najmniejsza ingerencja policji. Sąsiedzi rozwiązywali swoje problemy na priv bez rozlewu krwi. Jednak pewnego dnia wszystko zostało zakłócone. Pewnej nocy miasteczkiem wstrząsnęła informacja o śmierci burmistrza... Sprawcy zostali schwytani. Mafia trafiła za kraty na długie lata, lecz życie nie znosi próżni. Nowa grupa przestępcza pojawiła się w mgnieniu oka.  To już drugi burmistrz w tym roku …. Z ogromnym smutkiem zawiadamiam o śmieci nowego burmistrza. A nasza współpraca zapowiadała się tak obiecująco. Jak sądzicie - kto mógł go zabić? Gdzie jest MAFIA? Kto chce przejąć kontrolę nad naszym miasteczkiem?

Gracze:
Kamerdyner
Kominiarz
Kulturysta

Łowca motyli

Płaczka na ślubach
Superzbieracz
Tanatopraktor
Trener personalny
Zakonnica
Złodziej


Wśród nich 3 należą do MAFII, a 7 do MIASTA.

Dyskutujemy i najpóźniej do jutra do 19:30 przesyłamy swoje typy w postaci Prywatnej Wiadomości (lub jak ktoś bardzo chce to Whatsapp lub Messenger).

Proszę wszystkich graczy o dokładne zapoznanie się z regulaminem, a w razie wszelkich wątpliwości co do zasad gry służę pomocą.  

POWODZENIA!!!


Prowadząca

Offline

#2 2022-05-15 09:46:29

Łowca motyli
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-05
Liczba postów: 20
AndroidChrome 101.0.4951.61

Odp: Forumowa mafia 2

Dzień dobry, życzę porządnym mieszkańcom pysznej kawki przy niedzieli lub solidnego klina na wywczasie (co tam kto lubi)...
Pani prowadząca może wie jak nasz biedaczysko burmistrz zakończył urzędowanie na urzędzie? Czy milicja znalazła tam ślady sadzy z komina, odżywki/używki, puste butle, a może z gabinetu coś jeszcze zniknęło? Każdy ślad mile widziany [sred])
Ja to mało siedzę w naszym miasteczku, bo latam na Sulistrowice za motylami do kolekcji. Można zarobić,a się nie narobić.
62f84a8e7c27eaec1a973f53ec38.1000.jpg


Gracz

Offline

#3 2022-05-15 11:28:22

Superzbieracz
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-04
Liczba postów: 15
AndroidChrome 101.0.4951.41

Odp: Forumowa mafia 2

Witam wszystkich! Dziś miałem pełne ręce roboty, ciężkie życie zbieracza. Burmistrz złoty człowiek zawsze pomagał mi gnieść puszki w wolnym czasie a teraz muszę robić to sam  [dblpt]cry[dblpt]  [dblpt]cry[dblpt] jak żyć?


Gracz

Offline

#4 2022-05-15 11:58:42

Kominiarz
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-04
Liczba postów: 2
MacintoshUnknown

Odp: Forumowa mafia 2

Witam moi Drodzy,
Smierć burmistrza wstrząsnęła mną niewyobrażalnie, był nie tylko moim przyjacielem ale również najlepszym zleceniodawcą.  Wiadomo, ze w czasach ogrzewania domow ekologicznie pracuję coraz mniej a burmistrz był tradycjonalistą i lubił palić w kominku.
Na dzień śmierci burmistrza mam alibi… przepychałem komin Zakonnicy ?
Myśle, ze nie potwierdzi mojego alibi bo… Nie mogę o tym mówić publicznie.
Ja jestem niewinny i dołożę wszelkich starań by dorwać sprawcę.
Pozdrawiam


Gracz

Offline

#5 2022-05-15 12:28:43

Zakonnica
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-05
Liczba postów: 15
MacintoshSafari 604.1

Odp: Forumowa mafia 2

Witajcie moi kochani grzesznicy! Zaprawde powiadam Wam…Musimy miec sie na bacznosci bo mafia nie spi! Trzeba sie bacznie przygladac kto zacznie rzucac dziwne oskarzenia lub na sile sie wybielac ze jest niewinny… hmmm  ide sie troche pomodlic bo bez Boga to ani to do proga! Amen!


Gracz

Offline

#6 2022-05-15 13:01:08

Płaczka na ślubach
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-13
Liczba postów: 7
MacintoshSafari 604.1

Odp: Forumowa mafia 2

Witam wszystkich graczy płakałam  na ślubie Burmistrza a teraz płacze na pogrzebie ..Mam nadzieje ze nikt więcej nie zginie


Gracz

Offline

#7 2022-05-15 14:12:21

Kulturysta
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-05
Liczba postów: 13
AndroidChrome 101.0.4951.61

Odp: Forumowa mafia 2

Witam wszystkich, dołączam się do kondolencji, burmistrz czasem ćwiczył ze mną a teraz muszę sam..
Oby udało się nam znaleźć winnego i to szybko.


Gracz

Offline

#8 2022-05-15 15:17:04

Kamerdyner
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-05
Liczba postów: 10
AndroidChrome 100.0.4896.127

Odp: Forumowa mafia 2

Witam serdecznie. Wydaje się  burmistrz to niebezpieczna funkcja. Ale dorwiemy łobuzów. Tak myślę. Pozadek w mieście musi być.


Gracz

Offline

#9 2022-05-15 18:37:53

Złodziej
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-14
Liczba postów: 15
MacintoshSafari 604.1

Odp: Forumowa mafia 2

Cześć wszystkim
Nie myślcie ze jak złodziej to najgorszy. Zajebałem Burmistrzowi nie jednego rolexa.
Nie  zabijałbym żyły złota.


Gracz

Offline

#10 2022-05-15 19:28:16

Miss President
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-05
Liczba postów: 55
MacintoshSafari 604.1

Odp: Forumowa mafia 2

Drodzy mieszkańcy
Wczoraj były pewne problemy techniczne na forum.
Wieczorem byłam na spotkaniu biznesowym suto zakrapianym
i dopiero dziś koło południa wszyscy dostali wiadomości z rolą.
Jestem też w innej strefie czasowej a i tak późno wstałam.
Także dzisiaj upomnienie daję tylko sobie.

Wiadomość dodana po 05 min 52 s:

Łowca motyli napisał/a:

Pani prowadząca może wie jak nasz biedaczysko burmistrz zakończył urzędowanie na urzędzie? Czy milicja znalazła tam ślady sadzy z komina, odżywki/używki, puste butle, a może z gabinetu coś jeszcze zniknęło? Każdy ślad mile widziany [sred])

Posiadam dużą wiedzę w tej sprawie, ale na razie nie mogę niczego zdradzić dla dobra śledztwa.


Prowadząca

Offline

#11 2022-05-15 22:03:35

Trener personalny
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-14
Liczba postów: 15
MacintoshUnknown

Odp: Forumowa mafia 2

Witam wszystkich… jako ze znałem burmistrza bardzo dobrze, to bardzo mi smutno z powodu jego śmierci… [dblpt](  przecież to był bardzo dobry człowiek, co komu zawinił?? Byliśmy ze sobą bardzo blisko, może niektórzy nie wiedzą ale był innej orientacji niż większość ludzi i wiem ze miał romans z kominiarzem! Zwierzał mi sie i płakał że kominiarz nie chce wziąć rozwodu i być z nim na dobre i na złe bo wstydzi sie że w ogóle miał z nim styczność … i myśle ze to był powód dla którego kominiarz musiał go zabić żeby nic nie wyszło na jaw!


Gracz

Offline

#12 2022-05-15 22:27:28

Tanatopraktor
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-07
Liczba postów: 1
AndroidChrome 100.0.4896.127

Odp: Forumowa mafia 2

Dobry wieczór. Gram pierwszy raz i nie bardzo wiem na czym to wszystko polega, więc wybaczcie jak coś zepsuję. Przygotowałem burmistrza na ostatnią drogę i muszę przyznać, że wygląda lepiej niż za żywota. Mam nadzieję, że dorwiemy mafię.


Gracz

Offline

#13 2022-05-16 00:18:37

Miss President
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-05
Liczba postów: 55
MacintoshSafari 604.1

Odp: Forumowa mafia 2

Lepiej późno niż później:)

Wyniki głosowania:
Kominiarz- 3 głosy (od: Trener personalny, Zakonnica, Złodziej)
Złodziej - 2 głosy (od: Łowca motyli, Tanatopraktor)
Kulturysta- 1 głos (od: Superzbieracz)

Łowca motyli  - 1 głos  (od: Kominiarz)

Płaczka na ślubach- 1 głos (od: Kulturysta)
Trener personalny– 1 głos
(od: Kamerdyner )

Zakonnica-1 głos (od: Płaczka na ślubach)



Kominiarz  był członkiem MIASTA. Dziękujemy mu za grę. Przysługuje mu napisanie                        (najpóźniej do kolejnego głosowania) ostatniego postu tzw. Testamentu.
Teraz kolej na mord Mafii. Mają na to czas do poniedziałku 16 maja  do godz. 19:30. Do tego czasu również Ksiądz (o ile żyje) wysyła mi wiadomość za kogo się modli. Jeśli obie decyzje będą podjęte szybciej, to i szybciej wrzucę wyniki.
Przypominam, że do mordu mafii do poniedziałku do 19:30 każdy ma obowiązek napisać  2 posty!
W grze pozostają:

Kamerdyner
Kulturysta
Łowca motyli 

Płaczka na ślubach

Superzbieracz
Tanatopraktor
Trener personalny
Zakonnica
Złodziej


Prowadząca

Offline

#14 2022-05-16 07:06:05

Kulturysta
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-05
Liczba postów: 13
AndroidChrome 101.0.4951.61

Odp: Forumowa mafia 2

Aż przykro kominiarzu, ale znajdziemy winnych, głosy nam dużo mówią, szkoda że już za późno ale cała nadzieja w księdzu, pomódl się za odpowiednią osobe, ten w górze Ci podpowie.


Gracz

Offline

#15 2022-05-16 10:10:49

Kamerdyner
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-05
Liczba postów: 10
AndroidChrome 100.0.4896.127

Odp: Forumowa mafia 2

No i kto teraz będzie kominy przepychać. Mam nadzieję że mafia się zaczadzi przy swoich kominkach.


Gracz

Offline

#16 2022-05-16 11:49:20

Miss President
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-05
Liczba postów: 55
MacintoshSafari 604.1

Odp: Forumowa mafia 2

Dzień dobry w to słoneczne południe
Niestety zostało tylko 6 uczciwych mieszkańców.
Kominiarz już nikomu nie przepcha komina:(
Dziś wieczorem mafia znów uderzy.
A ja na gościnnych występach szukam hiszpańskiej mafii i koksu ukrytego w bananach.
Jak zawsze zachęcam do dyskusji.
822d59522666f42emed.jpg


Prowadząca

Offline

#17 2022-05-16 11:52:17

Płaczka na ślubach
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-13
Liczba postów: 7
MacintoshSafari 604.1

Odp: Forumowa mafia 2

Mi też .. mi też jest przykro …zawsze mi jest przykro że  ktoś odpada


Gracz

Offline

#18 2022-05-16 13:36:49

Superzbieracz
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-04
Liczba postów: 15
AndroidChrome 101.0.4951.61

Odp: Forumowa mafia 2

Szkoda, nie jedna będzie płakała że nie ma kto jej komina przeczyścić [dblpt][pion]


Gracz

Offline

#19 2022-05-16 14:10:48

Kulturysta
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-05
Liczba postów: 13
AndroidChrome 101.0.4951.61

Odp: Forumowa mafia 2

Zakonnica też sie pomodli za kominiarza? Ten brak jednego z nas bedzie ciężki


Gracz

Offline

#20 2022-05-16 14:44:14

Zakonnica
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-05
Liczba postów: 15
MacintoshSafari 604.1

Odp: Forumowa mafia 2

Tak tak bede sie modlic on juz w zaswiatach jest … miastowi klapa totalna. Przychodzi wam cos za pomysl kto moze byc w mafii jakies typy. Wydaje mi sie ze mafia mogla troche rozbic swoje glosy dlatego duzo jest glosow pojedynczych….


Gracz

Offline

#21 2022-05-16 16:22:13

Złodziej
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-14
Liczba postów: 15
MacintoshSafari 604.1

Odp: Forumowa mafia 2

Zakonnica napisał/a:

Wydaje mi sie ze mafia mogla troche rozbic swoje glosy dlatego duzo jest glosow pojedynczych….

Czyli to może być prawie każdy…
Może jeden z głosujących na Kominiarza albo na mnie a reszta pojedyncze głosy


Gracz

Offline

#22 2022-05-16 16:57:48

Trener personalny
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-14
Liczba postów: 15
MacintoshUnknown

Odp: Forumowa mafia 2

Witam wszystkich
Coś tu jest nie jasne, zakonnica której kominiarz przepychał komin zagłosowała na niego? Może ma coś na sumieniu? Może Panna zakonnica jest w mafii, hmmm….
Chyba trzeba komuś utrzeć nosa.. coś tu nie gra.


Gracz

Offline

#23 2022-05-16 17:05:12

Zakonnica
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-05
Liczba postów: 15
MacintoshSafari 604.1

Odp: Forumowa mafia 2

A ty z jakiego powodu na niego glosowales????? Tak samo jestes winny ze wylecial kominiarz bo przylozyles do tego swoj glos!!!!


Gracz

Offline

#24 2022-05-16 18:02:02

Kulturysta
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-05
Liczba postów: 13
AndroidChrome 101.0.4951.61

Odp: Forumowa mafia 2

No wy tu sie obrzucanie.. A może prawdziwi złoczyńcy milczą i liczą że przetrwaja, bo sie nie wypowiadaja nie rzucaja w oczy


Gracz

Offline

#25 2022-05-16 18:33:45

Łowca motyli
Użytkownik
Dołączył: 2022-05-05
Liczba postów: 20
AndroidChrome 101.0.4951.61

Odp: Forumowa mafia 2

Po takiej 'burzliwej' dyskusji jak wczoraj przed głosowaniem ciężko było oddzielić ziarna od plew. Obstawiam,że mafia rozdzieliła głosy. Może 1 z nich chciał wykończyć kominiarza, który jako jeden z nielicznych cośtam się starał i napisał więcej niż 2 zdania pojedyncze frazesy o dupie Maryny.
Jak trafimy kogoś z nich następnym razem, to będzie można coś więcej powiedzieć o głosowaniu... Będzie widać kto na kogo szczuje mieszkańców, a kogo bierze w obronę.
Cichacze liczą na przetrwanie, jak ktoś z nich zostanie po dzisiejszej egzekucji, będzie jednym z moich głównych podejrzanych, lecz teraz nie można zdradzać wszystkiego...
Wyłapmy ich szybko,jak ostatnio i lecę na Orinoko (to koło Oławy).
19iqorkt43y256d9b9pi48wtzow2wezw.jpg
P.S. Pić samemu nie wypada, lepiej podejść do sąsiada.


Gracz

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka