Forumowa mafia

Mafia powróciła! Nikt nie może spać spokojnie...

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2022-06-11 20:52:38

Miss President
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-05
Liczba postów: 55
MacintoshSafari 604.1

Forumowa mafia 3

I.Lista uczestników:




Barista
Fotomodelka
Ginekolog
Indianin
Kibic piłkarski
Milicjant
Muzealnik
Palacz parowozowy
Pomocnik murarza
Princeska
Upychaczka pasażerów
Urolog




Wyżej wymienieni uczestnicy zostali  podzieleni w drodze losowania  na dwie grupy: MAFIĘ i MIASTO



12 osób :
4 osoby w mafii
8 osób w mieście


   

Spośród MIASTA 5 osób  ma dodatkowe funkcje:



DETEKTYW- po mordzie mafii (i przed pierwszym głosowaniem) wysyła wiadomość do Mistrza Gry z nazwą gracza, którego podejrzewa o przynależność do mafii; dostaje odpowiedź "X należy do mafii/miasta"

KSIĄDZ - przed mordem mafii wysyła Mistrzowi Gry wiadomość z nazwą osoby, za którą tej nocy ,,modli się"; w przypadku gdy wybór mafii i księdza danej nocy pokryje się nikt nie zostaje wyeliminowany (i nie ujawnia się kim była ta wskazana osoba), Ksiądz MOŻE modlić się za siebie i nie może modlić się dwa razy pod rząd za tę samą osobę


ZBAWICIEL - raz w ciągu gry może w dowolnym momencie wskrzesić jedną osobę, którą wyeliminowała mafia podczas mordu; może to zrobić przed i po swojej śmierci; nie może wskrzesić siebie; po wskrzeszeniu nie informuje się kto jest Zbawicielem i wskrzeszona osoba jeśli miała wcześniej funkcję Detektywa lub Księdza to zostaje zwykłym miastowym

SĘDZIA- może jeden raz w ciągu gry podczas głosowania ujawnić się i skorzystać ze swojego prawa podwójnego głosu; jeśli zginie przed wykorzystaniem tej możliwości, wskazuje Mistrzowi Gry (na PW) osobę, która zostanie sędzią na jego miejsce. Jeśli wskazana zostanie osoba z mafii - rola przepada (nie informuje się o tym uczestników gry).



BARMAN- raz w ciągu gry może przed mordem mafii upić wybranego gracza ( pisze PW do Mistrza Gry )
Jeśli upije członka mafii to nikt tej nocy nie ginie w mordzie mafii. Jeśli Barman zginie to wskazuje Mistrzowi Gry osobę, która przejmie jego rolę. Jeśli wskaże członka mafii, rola przepada. Nie informuje się o tym uczestników gry.




II. Rundy


Co drugi dzień do  19:30- głosowanie
Co drugi dzień do 19:30- mord mafii
Pierwsze głosowanie jutro do 19:30


Obowiązuje wpisanie minimum 2 postów w każdej rundzie , na początku do pierwszego głosowania , póżniej pomiędzy  głosowaniem a mordem mafii i pomiędzy mordem a głosowaniem. Za ich brak Mistrz Gry wysyła ostrzeżenie. Za brak oddania głosu również jest jedno ostrzeżenie. Przy dwóch - następuje wyeliminowanie gracza z dalszej gry. W wyjątkowych okolicznościach przysługuje odwołanie od ostrzeżenia. Rozpatruje je Mistrz Gry.




III. Uwagi


1)Każdej kolejnej uśmierconej osobie przysługuje prawo do napisania po śmierci JEDNEGO postu (tzw. testamentu), najpóźniej do kolejnego głosowania lub mordu mafii (w zależności w jaki sposób zginęli). Osobom wyeliminowanym z powodu dwóch (lub więcej) ostrzeżeń nie przysługuje testament.


2)Jeśli Ksiądz, Detektyw, Zbawiciel, Sędzia zginą - nie informuje się o tym (po prostu mówi się tylko, że zginął członek miasta).


3) Przy remisie w głosowaniu np. 2 głosy na X, 2 głosy na Y, 1 głos na Z, 1 głos na W - o tym czy odpada X czy Y decydują osoby głosujące na Z i W.
Jeśli nadal będzie remis np. 3 głosy na X, 3 głosy na Y - o tym kto zakończy rozgrywkę zadecyduje ilość postów ( osoba aktywniejsza zostaje). Jeśli te osoby bedą miały taką samą liczbę postów to o tym kto odpada zdecyduje Mafia.


4) Wysyłanie do innych uczestników gry zrzutów ekranu (tzw. "screenów") ze swoją rolą w grze jest kategorycznie zabronione.


5) Gracze należący do miasta nie mogą kontaktować się ze sobą poza tym forum. Dozwolone są jedynie prywatne wiadomości (PW) na forum pomiędzy żyjącymi graczami.


6) Zaczynamy od dyskusji i głosowania wszystkich mieszkańców (nie od mordu Mafii).

Wiadomość dodana po 10 min 44 s:
Miasteczko położone gdzieś w spokojnym zakątku Polski żyło swoim życiem. Nic się tam nie działo, wszyscy się znali, wszyscy razem pili i wszyscy byli dla siebie mili. Panowała wszechobecna, sielska atmosfera, wśród której szczęśliwie dorastały dzieci, starzeli się emeryci. W mieście tym od 8 lat nie była potrzebna nawet najmniejsza ingerencja policji. Sąsiedzi rozwiązywali swoje problemy na priv bez rozlewu krwi. Jednak pewnego dnia wszystko zostało zakłócone. Pewnej nocy miasteczkiem wstrząsnęła informacja o śmierci burmistrza... Sprawcy zostali schwytani. Mafia trafiła za kraty na długie lata, lecz życie nie znosi próżni. Nowa grupa przestępcza pojawiła się w mgnieniu oka. Wygrali z mieszkańcami miasteczka, ale ich triumf nie trwał  długo. Trafili za kraty na długie lata. Żona zmarłego Burmistrza postanowiła kandydować na urząd po zmarłym mężu. Liczyła na głosy od męskiej części miasteczka i się nie przeliczyła. Rządziła szczęśliwie …..niecałe 4 tygodnie i została zamordowana. To już trzeci burmistrz w tym roku …. Z ogromnym smutkiem zawiadamiam o śmieci nowej Pani burmistrz. Czy zginęła z rąk zazdrosnych kochanków czy też chodziło o sprawy biznesowe , polityczne… miejmy nadzieję wykaże śledztwo. Jak sądzicie - kto mógł go zabić? Gdzie jest MAFIA? Kto chce przejąć kontrolę nad naszym miasteczkiem?




Gracze:


Barista
Fotomodelka
Ginekolog
Indianin
Kibic piłkarski
Milicjant
Muzealnik
Palacz parowozowy
Pomocnik murarza
Princeska
Upychaczka pasażerów
Urolog



Wśród nich 4 należą do MAFII, a 8 do MIASTA.



Dyskutujemy i najpóźniej do jutra 12 czerwca do 19:30 przesyłamy swoje typy w postaci Prywatnej Wiadomości (lub jak ktoś bardzo chce to Whatsapp lub Messenger).

Proszę wszystkich graczy o dokładne zapoznanie się z regulaminem, a w razie wszelkich wątpliwości co do zasad gry służę pomocą.  



POWODZENIA!!!


Prowadząca

Offline

#2 2022-06-11 21:44:41

Urolog
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-10
Liczba postów: 17
MacintoshUnknown

Odp: Forumowa mafia 3

Witam wszystkich zgromadzonych w tym smutnym dniu dla nas ;(
Jak już dobrze wiecie nasz kochany burmistrz a mój ulubiony pacjent został zamordowany, bardzo nad tym ubolewam ponieważ dwa razy w tygodniu przychodzil na prywatną wizytę, zostawiał około 400zl., plus zabiegi około 10 tysięcy na miesiąc .. bez niego moja klinika nie da rady się utrzymać. Pocieszcie mnie jakoś, płacze od rana..  mam nadzieje ze wspólnie uda nam się schwytać mordercę!!!!!


Gracz

Offline

#3 2022-06-11 21:54:07

Ginekolog
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-09
Liczba postów: 33
AndroidChrome 102.0.5005.78

Odp: Forumowa mafia 3

Hej hej hej...
Do tej pory jestem w lekkim szoku po wiadomości że nowa burmistrz nie żyje, kto teraz będzie sprawował władzę nad miasteczkiem... Ciekawe co na to wszystko milicja... Czy są jakieś wieści???


Gracz

Offline

#4 2022-06-12 00:10:05

Milicjant
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-10
Liczba postów: 26
AndroidChrome 102.0.0.0

Odp: Forumowa mafia 3

Witam wszystkich prawilnych mieszkańców. Fajnie, że nam skoczyła frekwencja do 12. Tych 4 niegodziwców witam mniej serdecznie. Po ostatnich wydarzeniach, jak nas przekręcili, pałam żądzą rewanżu.
Milicja wznieciła śledztwo i mimo sobotniego wieczoru już pełną parą przesłuchuję pierwszych świadków na komisariacie.
Wyniki wkrótce, po nitce do małpki, jak to mówią...  [dblpt]piwo[dblpt]
wielehalasu2.jpg

Wiadomość dodana po 07 min 28 s:

Urolog napisał/a:

Dwa razy w tygodniu przychodzil na prywatną wizytę, zostawiał około 400zl., plus zabiegi około 10 tysięcy na miesiąc...

Doktor tak się zafiksował na liczenie kasy, że nie odnotował,że to poczciwa burmistrzowa została zlikwidowana. Swoją drogą, ciekawe jakie zabiegi sobie robili za 10 tys. Może to kolejna sprawa dla milicji?

Ostatnio edytowany przez Milicjant (2022-06-12 00:13:32)


Gracz

Offline

#5 2022-06-12 09:28:15

Fotomodelka
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-10
Liczba postów: 15
AndroidChrome 102.0.5005.78

Odp: Forumowa mafia 3

Witam wszystkich. Wyrażam ubolewanie nad naszym burmistrzem oraz ostatnią zagrywką mafii...
Oby tym razem udalo, niech moc będzie z nami.


Gracz

Offline

#6 2022-06-12 11:03:11

Princeska
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-10
Liczba postów: 3
MacintoshUnknown

Odp: Forumowa mafia 3

Dzień dobry wszystkim w ten piękny słoneczny dzień. Również ubolewam po stracie naszego burmistrza. Uwielbiałam nasze wspólne wypady do kawiarni na kawę i ciasteczko ? niestety zostaną mi tylko piękne wspomnienia.


Gracz

Offline

#7 2022-06-12 11:59:57

Upychaczka pasażerów
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-11
Liczba postów: 12
AndroidChrome 96.0.4664.104

Odp: Forumowa mafia 3

Witam Państwa w ten słoneczny poranek
. Dziś niedziela,  mam wolne.  Ostatnimi czasy po wpowadzeniu 9EuroTicket - upychaniu nie ma końca ?
Również ubolewam nad śmiercią Pana Burmistrza.  Jak żyć?


Gracz

Offline

#8 2022-06-12 12:04:03

Pomocnik murarza
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-09
Liczba postów: 20
MacintoshSafari 604.1

Odp: Forumowa mafia 3

Witam wszystkich! Smutny dzien dla nas nastal… ta wiadomosc mna wstrzasnela… mam nadzieje ze uda nam wytropic mafie….


Gracz

Offline

#9 2022-06-12 13:04:09

Miss President
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-05
Liczba postów: 55
MacintoshSafari 604.1

Odp: Forumowa mafia 3

Dzień dobry
Witam wszystkich ponownie w ten piękny dzień.
Połowa z Was nie czyta wstępu do gry i zapewne regulaminu [dblpt]D
Przypominam, że to Pani Burmistrz została zamordowana!
Doceniam tych, którzy się bardzo angażują w grę.
Reakcja jednego Gracza na to , że kilka osób pisze o Burmistrzu w rodzaju męskim: ,, Może zrób eksperyment i w następnej edycji napisz we wstępie dla ułatwienia kto jest w mafii i sprawdzimy czy ktoś to zauważy [dblpt]P  [dblpt]D
Głosowanie do 19:30.
Miłego dnia [dblpt])


Prowadząca

Offline

#10 2022-06-12 13:34:25

Ginekolog
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-09
Liczba postów: 33
AndroidChrome 102.0.0.0

Odp: Forumowa mafia 3

Jako ginekolog Pani burmistrz zapewniam że była stuprocentową kobietą  [dblpt]D


Gracz

Offline

#11 2022-06-12 13:55:58

Princeska
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-10
Liczba postów: 3
MacintoshUnknown

Odp: Forumowa mafia 3

Potwierdzam była kobietą? rozmawiałyśmy o wszystkim i nie miałyśmy przed sobą żadnych tajemnic.


Gracz

Offline

#12 2022-06-12 14:15:34

Milicjant
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-10
Liczba postów: 26
AndroidChrome 102.0.0.0

Odp: Forumowa mafia 3

Princeska napisał/a:

Potwierdzam była kobietą? rozmawiałyśmy o wszystkim i nie miałyśmy przed sobą żadnych tajemnic.

Jeżeli to prawda, to może burmistrzowa na kogoś się skarżyła? Miała jakichś wrogów? To może być ważne dla śledztwa...

Wiadomość dodana po 01 min 37 s:

Ginekolog napisał/a:

Jako ginekolog Pani burmistrz zapewniam że była stuprocentową kobietą  [dblpt]D

Czyli ginekolog był blisko z panią burmistrzową, mógł mieć motyw, żeby się jej pozbyć  [dblpt]tak[dblpt]


Gracz

Offline

#13 2022-06-12 14:17:33

Barista
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-09
Liczba postów: 17
MacintoshUnknown

Odp: Forumowa mafia 3

Witam Kochani,
Dzisiaj mam urwanie głowy w pracy, w niedziele zawsze mamy najlepszy utarg w kawiarni… trudno mi uwierzyć ze Pani Burmistrz nie żyje… jeszcze wczoraj podawałem jej latte na mleku owsianym, zawsze dawała dobre napiwki.
Obyśmy szybko dorwali sprawców.
Zapraszam na pyszna kawusie


Gracz

Offline

#14 2022-06-12 14:23:05

Milicjant
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-10
Liczba postów: 26
AndroidChrome 102.0.0.0

Odp: Forumowa mafia 3

A po kawce zapraszam porządnych obywateli na mój posterunek, celem złożenia zeznania w sprawie [dblpt]applause[dblpt]
Chyba,że komuś nie zależy, żeby w miasteczku znów zapanowało prawo i sprawiedliwość,hm...
robak.jpg


Gracz

Offline

#15 2022-06-12 14:38:55

Ginekolog
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-09
Liczba postów: 33
AndroidChrome 102.0.0.0

Odp: Forumowa mafia 3

Milicjant napisał/a:

Czyli ginekolog był blisko z panią burmistrzową, mógł mieć motyw, żeby się jej pozbyć  [dblpt]tak[dblpt]

Pani burmistrz była tylko moją, pacjentką, to że maczałem w niej palce nie oznacza że musiałem ją zabić... Co tydzień przychodziła robić testy na choroby weneryczne, była stałą i najbardziej opłacalną pacjentką. Jak bym ją zabił to tak jak bym strzelił sobie w kolano


Gracz

Offline

#16 2022-06-12 14:46:50

Milicjant
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-10
Liczba postów: 26
AndroidChrome 102.0.0.0

Odp: Forumowa mafia 3

Jak się tak badała,to burmistrz musiał mieć wielu szwagrów... A może to kłamstwa i kalumnie? Milicja zbada sprawę.
Dochodzą mnie słuchy, że ledwo południe,a Palacz parowozowy z sąsiadem już żłopie gorzałę do herbaty  [dblpt]piwo[dblpt]
oic4ij51uc46pzx9qq5vah8ppym58x4n.jpg

Wiadomość dodana po 06 min 06 s:
Kibic też za kołnierz nie wylewa...
165197081_fbc957.png

A tak sobie poczytał ginekolog z burmistrzową... Foto materiały operacyjne milicji.
o533a.jpg

Ostatnio edytowany przez Milicjant (2022-06-12 14:56:46)


Gracz

Offline

#17 2022-06-12 15:57:39

Urolog
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-10
Liczba postów: 17
MacintoshUnknown

Odp: Forumowa mafia 3

Bardzo przepraszam za pomyłkę ale Pan i Pani burmistrz mieli podobny zarost i ciężko mi było odróżnić kto jest kim xd Pani burmistrz również kilka razy bywała u mnie…  jeszcze przed operacją zmiany płci.. także tego, myślałem ze wiecie [dblpt]D


Gracz

Offline

#18 2022-06-12 15:58:09

Muzealnik
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-11
Liczba postów: 17
AndroidChrome 96.0.4664.104

Odp: Forumowa mafia 3

Dzień dobry wszystkim.
Wyrazy współczucia dla rodziny.
Zaskoczeniem jest,że coś takiego mogło się wydarzyć po raz kolejny.
Ale myślę, że jest nadzieja i wszystko pójdzie w dobrym dobrym kierunku.


Gracz

Offline

#19 2022-06-12 16:31:31

Fotomodelka
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-10
Liczba postów: 15
AndroidChrome 102.0.5005.78

Odp: Forumowa mafia 3

Mało aktywni mieszkańcy, a chwila prawdy nadchodzi.


Gracz

Offline

#20 2022-06-12 17:13:04

Milicjant
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-10
Liczba postów: 26
WindowsChrome 102.0.5005.63

Odp: Forumowa mafia 3

To zapowiada się prawdziwa loteria, szkoda....
Przynajmniej będzie jasne, że jak zginę, tzn. dobrze kombinowałem w śledztwie.
Miłej niedzieli.
979cvfhvh5tob9o34hzvf4edci766w2k.jpg

Pija%C5%84stwo2.jpg


Gracz

Offline

#21 2022-06-12 18:49:56

Indianin
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-11
Liczba postów: 5
MacintoshSafari 604.1

Odp: Forumowa mafia 3

Witam szanownych mieszkańców.
Co to sie … dzieje
Biedna Pani Burmistrz
Ale dorwiemy i oskalpujemy sprawców


Gracz

Offline

#22 2022-06-12 18:50:45

Pomocnik murarza
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-09
Liczba postów: 20
MacintoshSafari 604.1

Odp: Forumowa mafia 3

Za godzine glosowanie a ja mam metlik w glowie  [dblpt]nie[dblpt]  oby chociaz nasze strzaly okazaly sie celne…


Gracz

Offline

#23 2022-06-12 19:00:49

Ginekolog
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-09
Liczba postów: 33
AndroidChrome 102.0.0.0

Odp: Forumowa mafia 3

Indianin napisał/a:

Witam szanownych mieszkańców.
Co to sie … dzieje
Biedna Pani Burmistrz
Ale dorwiemy i oskalpujemy sprawców


O widzę nasz Indianin stosuje brutalne metody rodem z mafii, i tez cos siedział dłużej cicho co wydaje się podejrzane  [dblpt](


Gracz

Offline

#24 2022-06-12 19:12:34

Palacz parowozowy
Użytkownik
Dołączył: 2022-06-10
Liczba postów: 14
UnknownFirefox 100.0

Odp: Forumowa mafia 3

Skoro ustaliliśny, że Burmistrz była kobietą podobnie jak Kopernik, to przynajmniej jedna z okoliczności śmierci się wyjaśniła.

Wiadomość dodana po 01 min 38 s:
Czy ktoś może się domyśla komu mogła zaszkodzić w ciągu miesiąca rządów?


Gracz

Offline

#25 2022-06-12 19:34:34

Miss President
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-05
Liczba postów: 55
MacintoshSafari 604.1

Odp: Forumowa mafia 3

Uwaga!!!
Na prośbę niektórych mieszkańców wydłużam dzisiejszą rundę wyjątkowo do 23:30.
Około północy ogłoszę wyniki głosowania a kto nie doda do 23:30 dwóch postów lub/i nie odda głosu, dostanie po upomnieniu za każdą z tych czynności z osobna.
Drugie upomnienie oznacza odpadnięcie z gry.
Zapraszam do dalszej dyskusji.
Gracze, którzy oddali głos, mogą go do 23:30 zmienić.
Miłego wieczorku [dblpt])


Prowadząca

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot