Forumowa mafia

Mafia powróciła! Nikt nie może spać spokojnie...

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2022-07-03 00:58:45

Miss President
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-05
Liczba postów: 55
MacintoshSafari 604.1

Forumowa mafia 5

I.Lista uczestników:


Babysitter
Cukiernik
Hostessa
Kierowca autobusu
Klaun cyrkowy
Korektor
Łowca szparek
Piosenkarka
Pogodynka

Wróżka




Wyżej wymienieni uczestnicy zostali  podzieleni w drodze losowania  na dwie grupy: MAFIĘ i MIASTO


10 osób:
3osoby w mafii

7osób w mieście




UWAGA


Zmiany w regulaminie!!!
Patrz REMIS
I nowa opcja dla mafii
   


Spośród MIASTA 5 osób  ma dodatkowe funkcje:


DETEKTYW- po mordzie mafii (i przed pierwszym głosowaniem) wysyła wiadomość do Mistrza Gry z nazwą gracza, którego podejrzewa o przynależność do mafii; dostaje odpowiedź "X należy do mafii/miasta"




KSIĄDZ - przed mordem mafii wysyła Mistrzowi Gry wiadomość z nazwą osoby, za którą tej nocy ,,modli się"; w przypadku gdy wybór mafii i księdza danej nocy pokryje się nikt nie zostaje wyeliminowany (i nie ujawnia się kim była ta wskazana osoba), Ksiądz MOŻE modlić się za siebie i nie może modlić się dwa razy pod rząd za tę samą osobę




ZBAWICIEL - raz w ciągu gry może w dowolnym momencie wskrzesić jedną osobę, którą wyeliminowała mafia podczas mordu; może to zrobić przed i po swojej śmierci; nie może wskrzesić siebie; po wskrzeszeniu nie informuje się kto jest Zbawicielem i wskrzeszona osoba jeśli miała wcześniej funkcję Detektywa lub Księdza to zostaje zwykłym miastowym




SĘDZIA- może jeden raz w ciągu gry podczas głosowania ujawnić się i skorzystać ze swojego prawa podwójnego głosu; jeśli zginie przed wykorzystaniem tej możliwości, wskazuje Mistrzowi Gry (na PW) osobę, która zostanie sędzią na jego miejsce. Jeśli wskazana zostanie osoba z mafii - rola przepada (nie informuje się o tym uczestników gry).



BARMAN- raz w ciągu gry może przed mordem mafii upić wybranego gracza ( pisze PW do Mistrza Gry )
Jeśli upije członka mafii to nikt tej nocy nie ginie w mordzie mafii. Jeśli Barman zginie to wskazuje Mistrzowi Gry osobę, która przejmie jego rolę. Jeśli wskaże członka mafii, rola przepada. Nie informuje się o tym uczestników gry.



Nowa opcja dla mafii
VA BANQUE
Mafia w pierwszym lub drugim mordzie
może jeden raz na całą grę ( nie musi skorzystać z tej opcji ) zagrać va banque i zamordować dwóch graczy. Jeśli Ksiądz pomodli się za jednego z nich, to żaden nie ginie. Jeśli Ksiądz nie trafi z modlitwą , giną dwaj zawodnicy. Jeśli Barman upije członka mafii oczywiście do mordu również nie dochodzi.  Nowa opcja jest szansą dla mafii, by pozbyć się dwóch graczy na raz. Jest to z drugiej strony też potencjalne ułatwienie dla Księdza, bo
ma większe szanse, by dobrze się pomodlić, gdy dwie osoby są zagrożone.

II. Rundy

Co drugi dzień do  19:30- głosowanie
Co drugi dzień do 19:30- mord mafii
Pierwsze głosowanie jutro do 19:30


Obowiązuje wpisanie minimum 2 postów w każdej rundzie , na początku do pierwszego głosowania , póżniej pomiędzy  głosowaniem a mordem mafii i pomiędzy mordem a głosowaniem. Za ich brak Mistrz Gry wysyła ostrzeżenie. Za brak oddania głosu również jest jedno ostrzeżenie. Przy dwóch - następuje wyeliminowanie gracza z dalszej gry. W wyjątkowych okolicznościach przysługuje odwołanie od ostrzeżenia. Rozpatruje je Mistrz Gry.




III. Uwagi




1)Każdej kolejnej uśmierconej osobie przysługuje prawo do napisania po śmierci JEDNEGO postu (tzw. testamentu), najpóźniej do kolejnego głosowania lub mordu mafii (w zależności w jaki sposób zginęli). Osobom wyeliminowanym z powodu dwóch (lub więcej) ostrzeżeń nie przysługuje testament.
 Informuje się wtedy czy Gracz należał do mafii czy do miasta, ale nie informuje się czy miał jakąś dodatkową rolę.
2)Jeśli Ksiądz, Detektyw, Zbawiciel, Sędzia, Barman zginą - nie informuje się o tym (po prostu mówi się tylko, że zginął członek miasta).

3) Przy remisie w głosowaniu np. 2 głosy na X, 2 głosy na Y, 1 głos na Z, 1 głos na W - o tym czy odpada X czy Y decydują osoby głosujące na Z i W.
Jeśli nadal będzie remis np. 3 głosy na X, 3 głosy na Y - o tym kto zakończy rozgrywkę zadecyduje Mafia.

4) Wysyłanie do innych uczestników gry zrzutów ekranu (tzw. "screenów") ze swoją rolą w grze jest kategorycznie zabronione.

5) Gracze należący do miasta nie mogą kontaktować się ze sobą poza tym forum. Dozwolone są jedynie prywatne wiadomości (PW) na forum pomiędzy żyjącymi graczami.

6) Zaczynamy od dyskusji i głosowania wszystkich mieszkańców (nie od mordu mafii).






Za górami, za lasami było sobie miasteczko, które nazywało się Farsa.
Od 2022 roku jeszcze przed końcem siódmej fali koronawirusa zaczęły dziać się tam dziwne rzeczy. Dziki Zachód nazywałby się Spokojnym, gdyby leżał blisko Farsy. Odkąd zamordowano pierwszego Burmistrza, miasteczko nie zaznało nigdy na dłużej spokoju. Ciągłe migracje mieszkańców również nie sprzyjają stabilności. Po wyjeździe ostatniej mafii wielu mieszkańców udało się na terapię. Terapeutka radziła wszystkim przy cocktailu  Zombie, że może czas  wyjechać na Zachód. Na szczęście przybyło sporo turystów i nasze miasteczko znów tętni życiem. Tzn. tętniło do ostatniego wieczoru zanim rozeszła się wiadomość o śmierci nowego Burmistrza. Komuś musiał bardzo przeszkadzać. Został znaleziony martwy w rowie przy budowie. Reszta szczegółów stanowi tajemnicę śledztwa.
Jak sądzicie - kto mógł go zabić? Gdzie jest MAFIA? Kto chce przejąć kontrolę nad naszym miasteczkiem?


Gracze:



Babysitter
Cukiernik
Hostessa
Kierowca autobusu
Klaun cyrkowy
Korektor
Łowca szparek
Piosenkarka
Pogodynka

Wróżka




Wśród nich 3 należą do MAFII, a 7 do MIASTA.


Dyskutujemy i najpóźniej do niedzieli 3 lipca do 19:30 przesyłamy swoje typy w postaci Prywatnej Wiadomości (lub jak ktoś bardzo chce to Whatsapp lub Messenger).

Proszę wszystkich graczy o dokładne zapoznanie się z regulaminem, a w razie wszelkich wątpliwości co do zasad gry służę pomocą.  


POWODZENIA!!!


Prowadząca

Offline

#2 2022-07-03 05:43:29

Klaun cyrkowy
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-02
Liczba postów: 20
AndroidChrome 103.0.0.0

Odp: Forumowa mafia 5

Witam i o zdrowie pytam  [sred])
Jestem wesoły Romek,mam na przedmieściu domek, a w nim wodę, światło, gaz... Powtórzyć jeszcze raz?  [dblpt]zdziwiony[dblpt]
Po ostatnich wydarzeniach pozostaje zaprosić mieszkańców do cyrku Bambino (taki duży kolorowy namiot na ryneczku). Przewidziany pokaz woltyżerki, podniebne akrobacje, tresowane krasnale, parada atrakcji  [dblpt]tak[dblpt] Mafię też zapraszam, będzie pieczyste dla tygrysów  [dblpt]beer[dblpt]
Pamietajta, nie więcej niż 2 posty, jak ktoś chce trochę pożyć  [dblpt]applause[dblpt] Ja już 1 mam,to zaraz fajrant.


Gracz

Offline

#3 2022-07-03 08:06:09

Wróżka
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-01
Liczba postów: 3
MacintoshUnknown

Odp: Forumowa mafia 5

Witam serdecznie wszystkich tu obecnych, kochani jak zauważyliście znów czarne chmury nad naszym miasteczkiem…
Strzeżcie się to jeszcze nie koniec, karty pokazują wiele złego..


Gracz

Offline

#4 2022-07-03 08:30:30

Hostessa
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-02
Liczba postów: 23
WindowsChrome 103.0.0.0

Odp: Forumowa mafia 5

czesc! mialam ciezka noc bo sobotnia to dzialo sie  [dblpt]D  drineczki byly wiec dzisiaj bedzie ciezko bo kac od rana a  znowu na noc trzeba isc i polewac [dblpt]piwo[dblpt]


Gracz

Offline

#5 2022-07-03 10:18:16

Miss President
Użytkownik
Dołączył: 2022-04-05
Liczba postów: 55
MacintoshSafari 604.1

Odp: Forumowa mafia 5

I znowu zaczęliśmy w weekend.
Leczymy szybko kaca, bo wieczorem głosowanie    [dblpt]tak[dblpt]
Podobno małpka najlepszym doradcą przy pierwszych wyborach.
Mam nadzieję, że wszyscy dotrą na czas.
Miłej niedzieli  [dblpt]cool[dblpt]


Prowadząca

Offline

#6 2022-07-03 10:36:45

Łowca szparek
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-02
Liczba postów: 16
AndroidChrome 102.0.0.0

Odp: Forumowa mafia 5

Witajcie!
Ciężkie życie, oj ciężkie człowiek całe życie kradnie żeby godnie żyć, ale co zrobić takie nasze życie.... Ciekawe kto mógł się odważyć na zabójstwo burmistrza, był dla mnie jak brat. Wspólnie chodziliśmy na poszukiwanie godnych szparek, a teraz okazuje się że nie żyje jestem w szoku.


Gracz

Offline

#7 2022-07-03 10:59:04

Pogodynka
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-02
Liczba postów: 17
AndroidChrome 103.0.5060.70

Odp: Forumowa mafia 5

Cześć wszysykim, oby tym razem się udało nam odnaleźć złoczyńców i historia się nie powtórzyła..
Żeby znowu nie było "siły złego na jednego"
Ja tym razem patrze w niebo coś pogoda nam się psuje..

Ostatnio edytowany przez Pogodynka (2022-07-03 10:59:39)


Gracz

Offline

#8 2022-07-03 12:40:15

Klaun cyrkowy
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-02
Liczba postów: 20
WindowsChrome 103.0.0.0

Odp: Forumowa mafia 5

za górami, za lasami
Farsowicze z sąsiadami
żyli sobie zgodni, mili
i codziennie razem pili


lecz złowroga mafia bieży
żyjąc z przestępstw i kradzieży
bierze coli do popicia
- chce pozwalniać ludzi z życia


by nie było nowej dramy
mózgów często używamy
jeden cyrk w mieście wystarczy
zatem mądrze wybierajmy


dobre drinki przy niedzieli
żeby wszyscy pełno mieli
łapta mafię, każdy swego
po zwycięstwie - na jednego   [dblpt]piwo[dblpt]


Gracz

Offline

#9 2022-07-03 13:08:32

Cukiernikxxl
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-02
Liczba postów: 12
AndroidChrome 96.0.4664.104

Odp: Forumowa mafia 5

Witam wszystkich i łącze sie w żalu po utracie burmistrza.
Korzystając z okazji zapraszam do mnie na ciasto czekoladowe.
Z mafi wykluczam siebie wiec glosujcie na kogoś innego . Pozdrawiam i dnia milego.


Gracz

Offline

#10 2022-07-03 15:01:13

Babysitter
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-01
Liczba postów: 11
MacintoshUnknown

Odp: Forumowa mafia 5

Helloł evryłan, smierć Burmistrza wstrząsnęła mną tak bardzo aż wróciłam z Ameryki by pomoc w poszukiwaniu sprawcow. Biedny nasz Burmistrz.


Gracz

Offline

#11 2022-07-03 15:01:28

Cukiernikxxl
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-02
Liczba postów: 12
AndroidChrome 96.0.4664.104

Odp: Forumowa mafia 5

Żeby miastowy dzis nie odpadl to moze glosujemy kazdy na nastepną osobę w kolejnosci albabetycznej, nie wiem czY to pomoze , moze choc da czas typowanie . Ja jako Cukiernik w kolejnosci glosuje na Hostesse.


Gracz

Offline

#12 2022-07-03 15:05:35

Łowca szparek
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-02
Liczba postów: 16
AndroidChrome 102.0.0.0

Odp: Forumowa mafia 5

Cukiernik napisał/a:

Żeby miastowy dzis nie odpadl to moze glosujemy kazdy na nastepną osobę w kolejnosci albabetycznej, nie wiem czY to pomoze , moze choc da czas typowanie . Ja jako Cukiernik w kolejnosci glosuje na Hostesse.

Też wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem, ja w takim razie zagłosuję na ciebie.


Gracz

Offline

#13 2022-07-03 15:10:31

Hostessa
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-02
Liczba postów: 23
WindowsChrome 103.0.0.0

Odp: Forumowa mafia 5

lowca szparek to chyba nie glosujesz alfabetycznie,  jak ty na cukiernika?


Gracz

Offline

#14 2022-07-03 15:46:03

Kierowca autobusu
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-02
Liczba postów: 5
AndroidChrome 97.0.4692.87

Odp: Forumowa mafia 5

Witam wszystkich graczy zbliżające się wakacje to czas odpoczynku od pracy przemyślenia pewnych spraw niestety nasz burmistrz nie będzie miał już na to okazji ? musimy modlić się za niego aby wstąpił do nieba ponieważ był bardzo dobrym człowiekiem i będzie nam go w miasteczku brakować ?


Gracz

Offline

#15 2022-07-03 15:59:33

Cukiernikxxl
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-02
Liczba postów: 12
AndroidChrome 96.0.4664.104

Odp: Forumowa mafia 5

Jesli dostane głos od Łowcy szparek ktory argumentuje swoją decyzje twardo i przyznaje mi racje jednocześnie mi jej nie przyznając to niestety jestem zmuszony ukrócić swawole ktore to pewnie wprowadziły burmistrza do grobu . Glosuje na łowce szparek .


Gracz

Offline

#16 2022-07-03 16:18:09

Łowca szparek
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-02
Liczba postów: 16
AndroidChrome 102.0.0.0

Odp: Forumowa mafia 5

Cukiernik napisał/a:

Żeby miastowy dzis nie odpadl to moze glosujemy kazdy na nastepną osobę w kolejnosci albabetycznej, nie wiem czY to pomoze , moze choc da czas typowanie . Ja jako Cukiernik w kolejnosci glosuje na Hostesse.

Jeżeli każdy zrobi tak jak mówisz to będzie remis, a przy remisie decyduje mafia.


Gracz

Offline

#17 2022-07-03 16:25:34

Cukiernikxxl
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-02
Liczba postów: 12
AndroidChrome 96.0.4664.104

Odp: Forumowa mafia 5

Tak masz racje . Opcja z jednym glosem odpada . Wiec co zrobic ? Ja jestem z miasta bo gdy doszlo do morderstwa to piekłem juz wspomniany tort, nie glosuj na mnje chyba ze chcesz pomoc mafii. Glos na hostesse jak i na Ciebie moze okazac sie nie trafiony . Co proponujecie?


Gracz

Offline

#18 2022-07-03 17:13:22

Korektor
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-02
Liczba postów: 11
AndroidChrome 96.0.4664.104

Odp: Forumowa mafia 5

Witajcie mili ale zaraz zaraz nie do końca. Tu każdy ma swojego. Pijmy, bawmy się ale o swoich też pamiętajmy.


Gracz

Offline

#19 2022-07-03 17:50:10

Pogodynka
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-02
Liczba postów: 17
AndroidChrome 103.0.5060.70

Odp: Forumowa mafia 5

Hmm ciężka rozkmina, może popatrze w niebo i mnie oświeci..


Gracz

Offline

#20 2022-07-03 18:51:32

Kierowca autobusu
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-02
Liczba postów: 5
AndroidChrome 97.0.4692.87

Odp: Forumowa mafia 5

Pani pogodynko dokładnie warto patrzeć w niebo ?


Gracz

Offline

#21 2022-07-03 18:53:53

Wróżka
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-01
Liczba postów: 3
MacintoshUnknown

Odp: Forumowa mafia 5

Karty mówią coś o nieuczciwym cukierniku? Hmm …


Gracz

Offline

#22 2022-07-03 18:57:17

Korektor
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-02
Liczba postów: 11
AndroidChrome 96.0.4664.104

Odp: Forumowa mafia 5

I tak minął dzień. Już za chwilę głosowanie.Musze przyznać, że mam jeszcze zaległą pracę z tygodnia która muszę jak najszybciej zakończyć.No i muszę jeszcze poukładać i podać do prasy najnowsze wiadomości z jakimi boryka się nasze miasteczko.


Gracz

Offline

#23 2022-07-03 18:58:31

Babysitter
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-01
Liczba postów: 11
MacintoshUnknown

Odp: Forumowa mafia 5

Widzę ze już każdy każdego podejrzewa, noł łej…
Myśle ze pomysł Cukiernika jest niezły.


Gracz

Offline

#24 2022-07-03 19:00:46

Hostessa
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-02
Liczba postów: 23
MacintoshSafari 604.1

Odp: Forumowa mafia 5

Pomysl cukiernika nie jest dobry poniewaz jak bedzie remis bo kazdy na kazdego - to decyduje mafia - a wiadomo ze wtedy wyleci miastowy i mafia sie ukryje w glosach! Bo beda sciemniac ze taka byla strategia ze kazdy na kazdego mial glosowac! nie robcie tego mafia tylko na to czeka.

Ostatnio edytowany przez Hostessa (2022-07-03 19:05:46)


Gracz

Offline

#25 2022-07-03 19:03:53

Babysitter
Użytkownik
Dołączył: 2022-07-01
Liczba postów: 11
MacintoshUnknown

Odp: Forumowa mafia 5

Hostessa napisał/a:

Pomysl cukiernika nie jest dobry poniewaz jak bedzie remis bo kazdy na kazdego to decyduje mafia a wiadomo ze wtedy wyleci miastowy i mafia sie ukryje w glosach! Bo beda sciemniac ze taka byla strategia ze kazdy na kazdego mial glosowac!

O tej zasadzie nie słyszałam dzięki za oświecenie.  Może Cukiernik celowo podsunął taki pomysł..


Gracz

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
dobre - zielonezaciszev - test3222 - vhn - avalonrpg